Pivi i Pivi Pro1, naši do sada najintuitivniji infotainment sistemi, lako se postavljaju i još lakše koriste. Molimo vas da pogledate naš praktični odeljak sa često postavljanim pitanjima za sva vaša moguća pitanja.
Koji su audio-formati podržani za reprodukciju muzike?
Pivi and Pivi Pro1 podržava sledeće audio-formate: AAC, MP4, MP3, WAV, OGG, AIF, FLAC i MKV.
Podržane su sledeće ekstenzije datoteka: AAC, M4A, M4B, MP3, WAV, PCM, WMA, OGG, AIF, AIFF, AIFC, FLAC i MKA.
Molimo vas da primetite: Potrebno je da USB memorije budu formatirane kao FAT32 ili NTFS. Nije podržan exFAT.
Kog kapaciteta mogu biti USB uređaji?
USB stickovi do 128 GB su testirani sa do 10.000 traka. Performanse mogu biti smanjene sa USB stikovima većeg kapaciteta ili većim brojem numera.
Imajte na umu da pre nego što USB stick bude mogao da se koristi, možda ćete morati da ga ponovo formatirate u FAT32 ili NTFS ako već nije u bilo kom od ovih formata. Obavezno sačuvajte sve podatke na USB sticku jer će preformatiranje izbrisati sve podatke.
Da li mogu da koristim portabl uređaje za čuvanje medija?
Ne preporučujemo upotrebu prenosnih uređaja za čuvanje medija jer se potrošnja energije tih uređaja značajno razlikuje.
Da li je USB 3.0 podržan?
Da.
Da li postoji razlika u funkcionalnosti između USB priključaka u vozilu?
Panel u prednjem delu vozila ima jedan konvencionalni USB priključak i USB-C priključak, a oba su spojena na Sistem za informisanje i zabavu Pivi. Oba priključka podržavaju Apple CarPlay® ® 2 i Android Auto ™ 3 . Svi ostali USB priključci u vozilu služe samo za punjenje.
Da li je podržano brzo punjenje?
USB-C priključak na panelu povezanom sa sistemom za informisanje i zabavu podržava brzo punjenje od 15 W.
Svakog puta kada sa sistemom za informisanje i zabavu povežem svoj telefon, on se povezuje putem Apple CarPlay ®/Android AutoTM – radije ne bih koristio/la svoj telefon na taj način, da li mogu da sprečim da dođe do toga?
Unutar postavki povezivanja nalaze se postavke za način odgovora sistema na povezani telefon – promenite postavku u skladu sa telefonom koji koristite kako biste onemogućili automatsko pokretanje Apple CarPlay ®2 /Android Auto TM 3.
Kako mogu da obnovim usluge InControl?
Kada vaše usluge InControl isteknu, primićete imejl sa linkom za obnavljanje usluga InControl. Ako niste primili taj imejl ili ako je link istekao, molimo vas da se obratite Službi za korisnike.
Kako mogu da uklonim svoje lične podatke?
Pre nego što prodate svoje vozilo, moraćete da izbrišete podatke o vozilu sa svog korisničkog računa InControl. Prijavite se na sajt My Incontrol, izaberite Vehicle Settings (Postavke vozila) na desnoj strani i izaberite meni Remove Vehicle (Ukloni vozilo). Kliknite na Remove Vehicle (Ukloni vozilo) za uklanjanje svih podataka o vozilu sa svog korisničkog računa InControl. Od vas će biti zatražena lozinka za vaš korisnički račun InControl. U sistemu Pivi/Pivi Pro1 idite na Settings (Postavke) > All (Sve) > Profile Settings (Postavke profila) za izbor profila koji želite da izbrišete.
Obavezno izbrišite i sve Pivi / Pivi Pro profile u Profile Settings (Postavkama profila)
Da li je paket podataka uključen u Onlajn paket?
Da, pretplata za vaš Onlajn paket6 uključuje i pripadajući paket podataka sa ugrađene SIM kartice u vašem Jaguaru za besprekorno iskustvo striminga. Mogu se primenjivati Pravila pravedne upotrebe.
Molimo da detalje o Pravilima pravedne upotrebe koji se odnose na ovu funkciju pogledate u Odredbama i uslovima Pivi Pro.
Da li će Live aplikacije postati automatski dostupne?
Da, kada nova Live aplikacija postane dostupna, automatski će se ažurirati na vašem Jaguaru sve dok imate važeću pretplatu za Onlajn paket6. U nekim će slučajevima vaš korisnički račun InControl morati da bude povezan sa kompatibilnim računom treće strane. Kako biste to učinili, dodirnite dugme Connect Accounts (Poveži račune) u fioci sa aplikacijama i izaberite Live aplikaciju po svom izboru, prateći uputstva na ekranu. Jednom kada se povežu, Live aplikacije biće dostupne direktno ili putem menija izvora u glavnom medija plejeru, ili putem alata za izbor izvora na tabli medija na početnom ekranu.
Kako mogu da povežem svoje račune sa svojim korisničkim računom InControl?
Prvo proverite da li je vaš korisnički račun InControl povezan sa vašim profilom. Kada kreirate novi profil, sistem će pokrenuti vizarda za pokretanje koji će vas voditi kroz niz ključnih koraka koji će vam omogućiti da kreirate novi profil i povežete ga sa svojim korisničkim računom InControl, brzo i jednostavno.
Zašto se moj sadržaj ne reprodukuje sve vreme?
Dostupnost sadržaja zavisi od jačine mrežnog signala jer se prenosi putem onlajn striminga. Molimo vas da proverite da li imate dobru internet vezu.
Kako mogu da konfigurišem/uredim početni ekran?
Pređite prstom preko pločica na početnom ekranu, ulevo ili udesno, iznad dostupnog broja pločica. Ovim će biti otkriveno dugme za uređivanje (edit) koje će otvoriti ekran za uređivanje. Ovde možete dodati/izbrisati ili promeniti redosled pločica. Kako biste promenili redosled pločica, možda ćete prvo morati da izbrišete pločicu, a zatim je ponovo dodate na novo mesto.
Da li mogu da promenim izgled početnog ekrana?
Uz dodavanje/brisanje i promenu redosleda pločica, dostupne su dve opcije izgleda. Zadati izgled koristi niz vertikalnih pločica koje omogućavaju direktan pristup najčešće korišćenim funkcijama. Može biti izabran alternativni izgled koji je sličan izgledu fioke sa aplikacijama. Time se omogućava početni ekran kao što je onaj na popularnim smart telefonima.
Koliko pločica mogu da dodam na početni ekran?
Može biti dodato ukupno devet pločica raspoređenih na tri ekrana. Samo pređite prstom po ekranu kako biste otkrili još jedan skup od tri, ili manjim potezom kako biste otkrili jednu po jednu.
Da li će dodatne pločice biti dodate ažuriranjem softvera?
Želeli bismo da vremenom razvijamo niz dostupnih pločica. Rado bismo čuli komentare na inicijalne pločice, kao i zahteve za nove pločice i povezane funkcije.
Da li mogu da prilagodim dugmad šortkatova na bočnim trakama?
Dugmad šortkatova omogućavaju vam skok na vaše omiljene aplikacije sa gotovo bilo kog drugog ekrana samo jednim dodirom. Tri glavna šortkata mogu biti zamenjena ili im možete promeniti redosled po želji. Zadržite prst na jednoj od tri ikonice dok se ekran ne promeni u Edit Screen (Ekran za uređivanje). Kada ste u načinu rada za uređivanje (edit), povucite ikonicu iz izbora aplikacija prikazanih u fioci sa aplikacijama na bočnu traku kako biste zamenili jedan od postojećih šortkatova.
Povlačenjem sa strane ekrana koja je najbliža vozaču omogućava se direktan pristup fioci sa aplikacijama sa gotovo bilo kog ekrana.
Koje su funkcije/informacije dostupne na svakoj od pločica početnog ekrana?
Navigation (Navigacija):
Ako nije postavljeno odredište: Postavite Home (Kuću) kao odredište, pretražujte, pregledajte Recents (Nedavna putovanja) kako biste postavili odredište, i izaberite jednim klikom.
Ako je postavljeno odredište: Otkazivanje navigacije, prikaz saobraćaja (ako je podržan) / benzinskih stanica / punionica / odmorišta, isključivanje/uključivanje glasovnog navođenja. Prikazuju se informacije o sledećem skretanju i procenjeno vreme dolaska (estimated time of arrival: ETA).
Telefon:
Uparivanje telefona (ako telefon nije povezan), prebacivanje između povezanih telefona ili povezivanje sa prethodno uparenim Blutut uređajem u dometu, pristup omiljenim kontaktima (ako povezani uređaj to podržava) / zvanje govorne pošte, pristup zapisniku nedavnih poziva i zvanje jednim klikom.
Mediji:
Izvor medija, reprodukcija/pauza/isključivanje zvuka (zavisno od izvora), preskakanje, redosled muzike / šta je sledeće (zavisno od uređaja)
Eco Data (Eko podaci):
Podaci o stilu vožnje, energetski uticaj (npr. klima-uređaj)
Slope Assist (Pomoć pri strminama):
Prikaz trenutnog ugla vozila na horizontalnoj i vertikalnoj osi
4x4i:
Prikaz artikulacije suspenzije i ugla upravljanja
Compass (Kompas):
Prikazuje trenutni smer putovanja na kompasu
Weather (Vremenske prilike):
Može biti izabran prikaz vremena na odredištu ili vremena na trenutnoj lokaciji tokom sledeća 24 sata u intervalima od po sat vremena.
EV (Električno vozilo):
Prikazuje trenutni predviđeni domet vožnje, postavke za način rada pri nižem stepenu snage, usporenu vožnju (Creep) i nivo regenerativnog kočenja
Air Quality (Kvalitet vazduha):
Omogućava brzi pregled kvaliteta vazduha unutar i van kabine vozila.
Napomena: nisu sve pločice dostupne na svim vozilima i na svim tržištima.
Kojim se funkcijama može upravljati kontrolama na volanu?
Zavisno od specifikacija vašeg vozila, sledećim funkcijama može se upravljati putem volana:
• Kontrola jačine zvuka medija, telefon, povratne informacije u Kontroli udaljenosti pri parkiranju (Park Distance Control), uputstva za Navigaciju i povratne informacije za Prepoznavanje glasa (Voice Recognition).
• Možete da dodelite neku funkciju omiljenom dugmetu – na primer, izvor, isključivanje zvuka / pauza,
• Leve/desne kontrole mogu biti korišćene za promenu pesama i omiljenih radio-stanica. Napomena: Dugi pritisak na levu/desnu tipku pokreće traženje radio-stanice/pesme. Koristeći novi Interaktivni vozačev ekran, takođe je moguće izabrati medijski izvor, omiljene radio-stanice, ili birati sa spiska nedavnih telefonskih poziva. Kako biste to učinili, pritisnite tipku Menu/OK (Meni/OK) na volanu, a zatim listajte do odgovarajuće opcije.
Zavisno od korišćene funkcije, klik na dugme postavki otvara različite opcije – zašto se to dešava?
Želeli smo da omogućimo lakši pristup opštim postavkama i brži pristup nekim često korišćenim postavkama, kao što su ekran i zvuk. Stoga je ikonica za postavke smeštena na dno Ekrana osetljivog na dodir u svakoj glavnoj funkciji. Dodirom ovog dugmeta prikazuju se Quick Settings (Brze postavke), šortkatovi za ograničen skup kontrola. U podnožju se prikazuju kartice na osnovu funkcije koja je bila u upotrebi kad je dodirnuto dugme za postavke, postavke zvuka, kao i link na sve ostale postavke.
Dugme Back (Natrag) prikazuje se samo na nekim ekranima, zašto je to tako?
Pivi i Pivi Pro1 dizajnirani su oko „ravne strukture menija“. Jedan od primarnih ciljeva bio je eliminisati potrebu za dugmadi za povratak tako da protok od jedne do druge funkcije bude direktniji i lakši, što je posebno važno u automobilskom okruženju.
Masažna sedišta se automatski uključuju, kako to sprečiti?
Možda ste slučajno omogućili automatsku aktivaciju funkcije masaže pošto je prošlo određeno vreme od početka putovanja. Ove postavke možete da promenite na ekranu za postavljanje sedišta na Ekranu osetljivom na dodir.
Da li mogu da prilagodim jačinu zvuka upozorenja za Navigation (Navigaciju) i Park Distance Control (Kontrolu udaljenosti pri parkiranju)?
Da, svi zvučni izvori iz sistema Pivi Pro1 mogu se prilagoditi na vaš željeni nivo jačine zvuka. Dok je izvor zvuka aktivan, jednostavno podesite glavnu kontrolu jačine zvuka dok ne postignete željeni nivo.
Koje funkcije mogu da kontrolišem sa novim sistemom prepoznavanja glasa?
Jaguarv Sistem prepoznavanja glasa omogućava sigurniji pristup vašim medijima, navigaciji, telefonu i klimatizaciji. Za aktiviranje glasovnog prepoznavanja, pritisnite dugme na volanu za glasovno upravljanje.
Da li mogu da koristim aktivacijsku reč kao neki virtuelni digitalni asistenti?
Trenutno ne, očekujemo da će ova funkcija doći u budućem ažuriranju softvera.
Zašto Voice Recognition System (Sistem prepoznavanja glasa) ne prepoznaje određene radio-stanice?
Ovo se može desiti kada nekoliko radio-stanica ima slično ime. U tom slučaju sistem će prikazati spisak mogućih stanica za izbor. Jednostavno dodirnite naziv željene stanice ili pročitajte broj reda.
Alternativno, pokušajte da izgovorite puni naziv stanice.
Da li se Online Media Playerom (Onlajn čitačem medija) može upravljati glasom?
Kupci mogu da otvore Online Media Player (Onlajn čitač medija) glasovnim naredbama putem dugmeta Voice (Glas) na volanu uz upotrebu naredbi kao što su Launch Online Media (Pokreni onlajn medije) ili Launch Player (Pokreni čitač). Međutim, Online Media Player (Onlajn čitač medija) trenutno radi samo putem Ekrana osetljivog na dodir.
Da li mogu da promenim jezik Voice Recognition Systema (Sistema prepoznavanja glasa)?
Jezik glasa postavlja se na osnovu jezika sistema. Za izbor drugog jezika za sistem prepoznavanja glasa jednostavno izaberite drugi jezik sistema na meniju postavki vozila.
Postavke za prepoznavanje glasa prikazuju kontrole za potvrdu i povratne informacije, šta je to?
Sa uključenim Voice Command Confirmations (Potvrdama glasovnih naredbi), Voice Recognition System (Sistem prepoznavanja glasa) potvrđuje vaš glasovni zahtev ponavljanjem uputstva. Na primer, pošto kažete: „Call home” („Nazovi kući“), sistem će reći: „Calling home” („Zovi kući“). Isključivanjem ove funkcije ubrzava se vreme koje je sistemu potrebno da izvrši zadatak. Sa uključenom Voice Feedback (Glasovnom povratnom informacijom), sistem vas podstiče na sledeći unos. Međutim, isključivanjem ove funkcije pošto se naviknete na sistem skratićete vreme interakcije. Molimo vas da primetite: čak i pošto ste isključili Voice Feedback (Glasovne povratne informacije), sistem može i dalje da zatraži vaš dodatni unos u određenim situacijama. Takođe je moguće prekinuti sistem dok još govori.
Tokom glasovnih naredbi ne čuju se zvuci pokazivača smera?
Smanjenjem svih okolnih zvukova povećava se tačnost prepoznavanja govora.
Koje su razlike između Pivi i Pivi Pro?
Sledeće ključne funkcije/sposobnosti jedinstvene su za Pivi Pro1: Navigacija/Connected Navigation1 (zavisno od tržišta) Učenje zasnovano na veštačkoj inteligenciji i kontrole postavki udobnosti Niz povezanih usluga i onlajn zabava – dostupno uz opciono (na nekim specifikacijama vozila) Brzo pokretanje sistema (uključujući i brzo vreme povezivanja sa oblakom (cloud)) Pivi Pro1 uključuje sopstveni mobilni modem za povezivanje raznih usluga, uključujući onlajn zabavu Podržava Interaktivni vozačev ekran
Prilikom parkiranja uz ivicu prometnog puta, zašto ponekad primam upozorenja o vozilu u pokretu i gubim pristup funkcijama?
Ovo je zbog kombinacije bezbednosti vozila i saobraćajnih propisa.
Za vozilo koje ima uključen motor, bez obzira na izabrani stepen prenosa, ne mora se uvek smatrati da potpuno stoji – naši sistemi za detekciju kretanja nastaviće da prate vozilo, zbog čega u nekim slučajevima senzori u točkovima mogu da detektuju kretanje vozila.
Zakonski, neke funkcije moraju da se zaustave čim točkovi počnu da se okreću. U nekim slučajevima ovo može biti izazvano i najmanjim pokretom. U toj situaciji primenite parkirnu ili nožnu kočnicu.
Posle vožnje unatrag a zatim unapred, ekran Park Distance Control (Kontrole udaljenosti pri parkiranju) pojavljuje se na Ekranu osetljivom na dodir – kako ga mogu sakriti?
Za privremeno smanjivanje prozora, ali uz zadržavanje zvučnih upozorenja – dodirnite krstić u gornjem uglu prozora Park Distance Control (Kontrola udaljenosti pri parkiranju).
Pošto se brzina vašeg vozila poveća iznad 16 km/h, Park Distance Control (Kontrola udaljenosti pri parkiranju) će se automatski isključiti.
Zašto se zadnja kamera uvek prikazuje kada izaberem Reverse (Unatrag) – zašto se ne prikazuje prikaz kamere od 360 stepeni ako je to bila poslednja korišćena opcija?
To je zbog bezbednosnih razloga. Ugao gledanja zadnje kamere daleko je širi ako radi kao prikaz jedne kamere. Prikaz zadnje kamere takođe je efikasniji u upozoravanju na približavanje saobraćaja van vidnog polja.
Kakva je ocena moje vožnje?
Ocena vožnje meri stvarnu potrošnju goriva/energije i zatim je upoređuje sa teoretskim optimumom za svaki deo putovanja. Smanjenje kočenja, ubrzanje i smanjenje brzine mogu igrati značajnu ulogu u smanjenju potrošnje goriva/energije.
Zašto je vožnja ocenjena visokim procentom, ali je loša za potrošnju goriva?
U nekim slučajevima moguće je postići visoku ocenu vožnje, ali imati više nivoe potrošnje goriva/energije – na primer prilikom vožnje u gustom saobraćaju. Ako je ocena vaše vožnje bila 100 posto, na putovanju ste postigli najefikasniju potrošnju goriva. Rezultat vožnje od 50 posto pokazuje da ste mogli da postignete znatno veću uštedu goriva primenom drugačijeg stila vožnje.
Kako ažurirati mape navigacionog sistema?
Mape se automatski ažuriraju u pozadini (zavisno od tržišta).
Kako izabrati različite prikaze mape na virtuelnom displeju instrumenata?
Za promenu izgleda Interactive Driver Display (Interaktivnog vozačevog ekrana) pristupite postavkama putem volana. Za dodatne postavke Vozačevog ekrana (Driver Display) pristupite glavnim Postavkama sistema Pivi Pro (Pivi Pro Settings)> Navigacija (Navigation) > Vozačev ekran (Driver Display)
Zašto navigaciona mapa prestane da se pomera kada upotrebim pokret zumiranja prstima?
Čim stupite u interakciju sa mapom, ona se prebacuje u način rada Explore (Istraživanje). Ovo vam omogućava da locirate mesta i proverite rutu ili saobraćaj na lokalnom području itd. Mapa će se automatski vratiti u način rada Guidance (Navođenje) posle 60 sekundi ili kada pritisnete tipku za ponovno centriranje na dnu Ekrana osetljivog na dodir.
Povremeno se informacije o ograničenju brzine prikazane na navigacionom sistemu ne podudaraju sa onima prikazanim na stvarnim saobraćajnim znacima, zašto je to tako?
Ako je vaše vozilo opremljeno funkcijom Traffic Sign Recognition (Prepoznavanje saobraćajnih znaka), prikazuje se kombinacija informacija sadržanih u bazi podataka mape na vozilu i vidljivih saobraćajnih znaka. Međutim, u određenim situacijama kamere vašeg vozila možda neće uočiti saobraćajni znak – na primer, ako se saobraćajni znak nalazi u blizini raskrsnice na sporednom drumu, ili ako sistem očita znak na pristupnom drumu ili raskrsnici.
Ako vaše vozilo nije opremljeno funkcijom Traffic Sign Recognition (Prepoznavanje saobraćajnih znaka), prikazana ograničenja brzine zasnivaju se na informacijama dostupnim u trenutku sastavljanja baze podataka ugrađene mape.
Napomena: Ograničenja brzine i lokacije bezbednosnih kamera ažuriraju se kad god se ažuriraju ugrađene mape.
Iako se ulažu svi napori za pružanje tačnih informacija, vozač uvek snosi odgovornost za poštovanje saobraćajnih propisa.
Koliko usputnih tačaka mogu da unesem duž rute?
Možete da unesete onliko usputnih tačaka duž rute koliko želite, uključujući i svoje odredište. Navedene su redosledom kojim ste ih dodali. Kako biste promenili redosled putnih tačaka, dodirnite strelicu za proširenje gde se prikazuju informacije o procenjenom vremenu dolaska (estimated time of arrival: ETA) unutar navigacije. Ovo će prikazati različite međutačke.
Zašto se na početnom ekranu prikazuje procenjeno vreme dolaska (estimated time of arrival: ETA) za odredište koje nisam izabrao?
Navigacioni sistem uči vaša redovna putovanja i zatim predviđa da bi to moglo da bude vaše potencijalno odredište, a procenjeno vreme dolaska (estimated time of arrival: ETA) odgovara tome na osnovu trenutnih uslova u saobraćaju. Uz omogućenu postavku Commutes (Putovanja na posao i sa posla), sistem vam može dati vaše procenjeno vreme dolaska (estimated time of arrival: ETA) čak i ako niste postavili odredište – obaveštavajući vas o svim potencijalnim problemima na vašoj željenoj ruti. Ako ponekad vozite alternativnom rutom do istog odredišta, sistem će i to naučiti. Kada je više od jedne rute naučeno za isto odredište, sistem prikazuje najbržu rutu i procenjeno vreme dolaska (estimated time of arrival: ETA) na osnovu trenutnih uslova. Kada započnete svoje putovanje, prikazaće se kao linija na mapi, ali neće pročitati detaljna uputstva za svako skretanje – pretpostavlja se da poznajete rutu. Međutim, ako se saobraćajni uslovi pogoršaju, a vi skrenete sa trenutne rute, ili sa bilo koje druge rute kojom ste se prethodno kretali do tog odredišta – sistem će vas pitati da li želite da uključite detaljno navođenje sa svakim skretanjem. Ovo može biti posebno korisno ako se nalazite na nepoznatoj lokaciji. Ako pronađe bržu rutu kojom ranije niste vozili, sistem će predložiti tu bržu rutu. Ako sledite obilaznicu nepoznatim putevima (pod pretpostavkom da je omogućeno Pametno glasovno navođenje), sistem će aktivirati uputstva skretanje po skretanje. Pošto se vratite na poznate puteve, sistem automatski isključuje glasovna uputstva.
Koliko bi putovanja trebalo da obavim do istog odredišta pre nego što funkcija Commute (Putovanje na posao i sa posla) nauči put?
Generalno su potrebna dva putovanja do istog odredišta sa iste početne tačke pre nego što bude naučeno Commute (Putovanje na posao i sa posla). Trenutno vreme takođe mora da bude unutar +/- 1 sata od startnog naučenog vremena.
Kako mogu da postavim odredište?
Postoji nekoliko načina za postavljanje odredišta uz Pivi Pro1. Prvo, metodi dostupni direktno sa pločice navigacije na početnom ekranu ako nije postavljeno odredište:
1. Postavite Home (Kuću) kao svoje odredište. Jednostavno dodirnite ikonicu kuće na pločici navigacije na početnom ekranu. Sistem izračunava rutu na osnovu vaših preferencija koje možete promeniti u postavkama navigacije.
Napomena: ako za kuću još nije određena lokacija, sistem će pokrenuti navigacioni sistem i vodiće vas kroz postupak postavljanja lokacije. Radi bezbednosti, možda bi bilo bolje postaviti lokaciju koja je dovoljno blizu vašoj kući kako bi vas sistem odveo do nje, dok u slučaju neovlašćene upotrebe vašeg vozila time ne bi bila otkrivena stvarna lokacija vaše kuće.
2. Klikom na ikonicu Search (Pretraživanje) na pločici navigacije otvara se navigacioni sistem sa zadatom stranicom za pretraživanje. Kliknite na ikonicu kategorije tačke interesa (place of interest: POI), npr. hrana i piće, ili kliknite na traku za pretraživanje kako biste upisali određenu lokaciju, adresu ili, ako je podržano, poštanski broj. Adrese mogu biti unete u jednom redu. Dok kucate, sistem traži moguće rezultate i nudi opcije automatskog dovršavanja reči. Dodirom broja rezultata ili ikonice za skrivanje tastature otkrivaju se rezultati na osnovu unetih znakova. Dodirnite jedan od rezultata. Sistem sada prikazuje odgovarajući spisak rezultata.
Evo primera kako to funkcioniše u praksi. Dodirnite traku za pretraživanje i upišite „star“, dodirnite Results (Rezultati). Sistem prikazuje rezultate koji uključuju „star“. Dodirnite „Starbucks“ kako biste videli sve dostupne lokacije Starbaksa u svojoj blizini. Mapa će ažurirati područje pretraživanja kada zumirate ili kada se pomerate po mapi. Dodirnite Go (Idi) kako biste odmah pokrenuli navođenje ili dodirnite mesto kako biste otkrili više informacija.
Osim toga, možete dva puta da dodirnete ikonicu navigacije pri dnu Ekrana osetljivog na dodir. To je šortkat do ekrana postavki Destination (Odredišta). Sada možete da izaberete jednu od tri opcije, Address entry (Unos adrese, uključujući i poštanski broj), Search (Pretraživanje) ili Destinations (Odredišta). Destinations (Odredišta) mogu biti Home (Kuća), Recent destinations (Nedavna odredišta), Favourite destinations (Omiljena odredišta), Shared destinations (Deljena odredišta) ili Commutes (Putovanja na posao i sa posla).
1. Kada je dostupno putovanje na posao i sa posla, biće prikazano na pločici navigacije na početnom ekranu. Ako je dostupno više od jednog putovanja na posao i sa posla na osnovu vaše trenutne lokacije i dela dana, prikazaće se Commutes Available (Dostupna putovanja na posao i sa posla). Dodirivanje pločice navigacije vodi vas direktno na spisak dostupnih putovanja na posao i sa posla.
2. Alternativno, izaberite odredište sa ekrana mape i dodirnite dugme menija u donjem uglu mape. Opet će biti prikazane tri opcije odredišta, Adress (Adresa), Search (Pretraga) i Destinations (Odredišta).
3. Takođe možete da pošaljete mesta ili odredišta svom vozilu putem aplikacije ili veb-sajta Route Planner (Planer rute) za smart telefon. Mesto Saved (Sačuvano) u Route Planner (Planeru rute) pojaviće se u vašim omiljenim odredištima pošto se vaše vozilo poveže sa internetom i sinhronizuje odredišta. Ako je na ekranu otvorena Navigation (Navigacija) kada se novo odredište primi od Route Planner (Planera rute), odredište će se pojaviti kao iskačuća tabla. Dodirom na Use Now (Upotrebi sada) biće potvrđeno odredište u navigacionom sistemu automobila. Mesta postavljena kao odredište putem Route Planner (Planera rute) pojavljuju se u nedavnim odredištima.
Zašto se odredište koje sam poslao svom vozilu nije pojavilo?
Vozilo može da primi odredišta samo ako ima odgovarajuću mobilnu vezu za podatke. U nekim slučajevima, čak i ako je sistem prikazan kao povezan, mobilna mreža mogla bi da bude preopterećena ili oblast ima loš signal, što onemogućava sistemu da primi odredište.
Kako mogu da vidim alternativne rute?
Pošto ste izabrali odredište i potvrdili ga kao odredište klikom na GO (IDI), nakratko će se pojaviti iskačući prozor. Dodirnite Routes (Rute) za pregled zadate rute (na vrhu spiska) i do dve alternativne rute. Izaberite željenu rutu i dodirnite Start za početak navođenja.
Kako mogu da koristim funkciju pretraživanja odredišta?
Jednostavno unesite mesto, poštanski broj ili adresu u okvir za pretraživanje. Čak i ako netačno napišete ime/adresu, funkcija pretraživanja obično će prepoznati željenu lokaciju. Kliknite na broj rezultata ili dugme za skrivanje tastature kako biste otkrili povezane rezultate.
Ako vaše vozilo ima mobilnu vezu za podatke, pretraživanje će pristupiti najnovijim informacijama u oblaku (cloud), kao i bazi podataka vašeg vozila.
Koji je najefikasniji način traženja odredišta?
Kako biste uštedeli vreme, pritisnite ikonicu za skrivanje tastature ili broj rezultata pošto upišete dovoljno znakova kako bi sistem pokazao da ima 5 rezultata u slučaju vozila sa Ekranom osetljivim na dodir od 10 inča ili 8 rezultata u slučaju vozila sa većim ekranom. Time će biti prikazan ceo spisak mogućih rezultata. Dodirom na neki od naziva na spisku navigacioni sistem će pretražiti rezultate na osnovu unetog teksta.
Zašto kod unosa poštanskog broja metodom unosa adrese ne postoji opcija za dodavanje kućnog broja?
Opcija unosa poštanskog broja pretražuje iz centralne tačke unutar tog poštanskog broja. Međutim, moguće je pretraživati pomoću naziva ulice i kućnog broja.
Zašto se ikonica upozorenja za gorivo ponekad pojavljuje kada postavim odredište?
Da bi vas upozorila da nemate dovoljno goriva da dovršite svoje putovanje bez zaustavljanja za točenje goriva.
Kako biste u svoje putovanje jednostavno uključili pauzu za točenje goriva, dodirnite ikonicu upozorenja na gorivo/energiju. Kada to učinite, prikazaće se benzinske stanice / punionice duž vaše rute blizu tačke na kojoj ćete morati da natočite gorivo / priključite punjač – time će takođe biti pruženo tačnije procenjeno vreme dolaska (estimated time of arrival: ETA).
Šta je Arrival View (Prikaz pri dolasku)?
Kada budete otprilike pet minuta od svog odredišta, pojaviće se iskačući prozor Arrival View (Prikaz pri dolasku) koji vas poziva da potražite parking. Klikom na Show Parking (Prikaži parking) prikazuje se spisak parkinga najbližih vašem odredištu. Prikazana je udaljenost između vašeg odredišta i svakog parkinga. Kada kliknete na Go (Idi), parking se dodaje kao tačka na putu.
Šta je Smart Voice Guidance (Pametno glasovno navođenje)?
Sa uključenim Smart Voice Guidance (Pametnim glasovnim navođenjem) u postavkama navigacije na redovnim putovanjima, navigacioni sistem će vas upozoriti na zastoje u saobraćaju na vašoj ruti i preporučiti alternativnu rutu ako je dostupna. Ako nova ruta uključuje puteve sa kojima niste upoznati, sistem će automatski omogućiti glasovno navođenje i vizuelna uputstva za svako skretanje. Po povratku na drumove koji su vam poznati, sistem automatski isključuje glasovno navođenje.
Šta su commutes (putovanja na posao i sa posla)?
Sistem uči rute kojima se vozite od određene lokacije do određene lokacije, npr. sa posla kući i obratno. Sistem može da nauči i druga učestala putovanja u isto doba dana.
Na početnom ekranu (kao i glavnoj navigacionoj funkciji) sistem će prikazati do tri predviđena odredišta na osnovu mašinskog učenja. Odredište će biti prikazano zajedno sa drumom na ruti, što vam omogućava da rute kojima ste prethodno vozili bolje razlikujete od jedne rute za određeno odredište. Takođe je prikazano i procenjeno vreme dolaska (estimated time of arrival: ETA), što vam omogućava da na prvi pogled vidite da li će vaše vreme putovanja biti u skladu sa vašim očekivanim vremenom putovanja.
Kako radi funkcija Auto Start Commute (Automatsko pokretanje putovanja na posao)?
Bez postavljene rute ili Commute Guidance Active (Aktivnog navođenja za putovanje na posao i sa posla), navigacioni sistem ne može da vas obavesti o mogućim kašnjenjima na vašoj ruti. Međutim, sa funkcijom automatskog uključivanja Commute (Putovanja na posao i sa posla) omogućenom u postavkama navigacije, sistem će sa velikom pouzdanošću predvideti jedno potencijalno odredište (na osnovu vaših redovnih naučenih putovanja). Navođenje za putovanje na posao biće pokrenuto automatski, pod pretpostavkom da ruta kojom vozite sledi tačno predviđenu rutu.
Sa aktiviranim Commute Guidance (Navođenjem za putovanje na posao i sa posla), ako se na vašoj ruti dogodi saobraćajna nezgoda, sistem vas i dalje može potencijalno upozoriti (zavisno od lokacije nesreće i dostupnih alternativnih ruta), omogućavajući vam da po potrebi izaberete alternativnu rutu.
Šta omogućava postavka Mirror Info Panel (Reflektujuća informativna tabla) u postavkama navigacije za Interaktivni vozačev ekran?
Unutar glavnog navigacionog displeja Ekrana osetljivog na dodir, klikom na strelicu za proširenje pored informacija o sledećem skretanju, pojavljuje se informativna tabla koja prikazuje različite informacije pored glavnog prikaza navigacione mape. Povlačenjem ulevo i udesno po tabli mogu biti prikazani alternativni prikazi. Opcije uključuju spiskove skretanja, kompas, spiskove saobraćaja, prikaz mape preostale rute i prikaz pregleda rute. Ako je opcija Mirror Info Panel (Reflektujuća informativna tabla) omogućena u postavkama navigacije, informativna tabla vidljiva na Ekranu osetljivom na dodir takođe će biti prikazana pored prikaza mape kada je prikaz mape na celom ekranu izabran na Interaktivnom vozačevom ekranu. Time se omogućava da sve ključne informacije o navigacionom navođenju budu prikazane direktno ispred vozača, ostavljajući Ekran osetljiv na dodir slobodan za prikaz ostalih informacija prema vašim željama.
Posle izbora opcije prikaza satelitske mape samo jedan od ekrana prikazuje prikaz satelitske mape?
Postavke navigacije omogućavaju vam izbor prikaza satelitske mape bilo za Interaktivni vozačev ekran, bilo za Ekran osetljiv na dodir, što vam omogućava svaku kombinaciju prikaza mape na ekranima prema vašim željama.
Kada tražim odredište, prikazuje se udaljenost, ali pošto potvrdim odredište udaljenost se obično znatno poveća?
Kako biste dobili brže rezultate pretraživanja, udaljenost u pretraživanju izračunava se kao ravna linija. Preciznija udaljenost izračunava se kada se planira cela ruta.
Kako mogu da potražim POI (point of interest: tačke interesa) duž svoje rute?
Izaberite kategoriju POI (point of interest: tačke interesa) ili unesite naredbu za pretraživanje, npr. Italian Restaurants (Italijanski restorani). Pomerajte mapu duž svoje rute, italijanski restorani biće prikazani za nekoliko sekundi
Kako se ažurira baza podataka bezbednosne kamere?
Baza podataka kamere ažurira se prilikom ažuriranja baze podataka mapa.
Da li u načinu rada „navođenje" mogu da podesim koja će se obaveštenja pojavljivati u navigaciji?
Da, možete da podesite koja će se obaveštenja prikazivati ako pristupite postavkama navigacije.
Da li mogu da omogućim emitovanje zvučnih saobraćajnih upozorenja sa lokalnih radio-stanica?
Da, idite na Postavke (Settings) > Sve (All) > Aplikacije (Apps) > Mediji (Media) > AM FM postavke (AM FM Settings) > Saobraćajna obaveštenja (Traffic Announcements) > Uključeno (On)
Kako mogu da znam da li imam InControl u svom polovnom vozilu?
Na konzoli iznad glave nalaziće se dva poklopca koja se mogu otvoriti pritiskom kako bi se otkrile tipka za hitni poziv (ikonica SOS) i tipka Jaguar Assistance (ikonica francuskog ključa). Ako imate bilo kakvu dilemu, molimo vas da se obratite Centru za korisnička iskustva.
Da li snosim dodatne troškove korišćenjem usluga InControl?
Usluge InControl, kao što je Remote, dolaze sa pripadajućim paketom za prenos podataka. Nećete imati dodatne troškove nastale upotrebom usluga InControl. Molimo vas da za više informacija pogledate naše najnovije Odredbe i uslove.
Kada pretplate InControl počinju i završavaju se?
Pretplata na Navigaciju aktiviraće se sa početkom garancije i važiće tokom čitavog garantnog roka. Pretplata Remote započinje kada se račun InControl aktivira i važiće 3 godine. Kako biste saznali kada vaše usluge ističu, prijavite se na sajt My InControl i datumi isteka pretplate biće prikazani na desnoj strani početne stranice. Alternativno, prijavite se u aplikaciju Jaguar Remote i moći ćete da pronađete meni Subscriptions (Pretplate) pod ikonicom More (Više).
Kako mogu da saznam koliko mi još traje trenutna pretplata na Navigation (Navigaciju)?
Idite na Settings (Postavke) > All (Sve) > Navigation settings (Postavke navigacije) > Connected services licence (Licenca povezanih usluga). Ovde su prikazani datum isteka i sve dostupne funkcije. Mogu se razlikovati zavisno od toga gde ste kupili vozilo.
Da li ću moći da obnovim svoju pretplatu?
Kada vaše usluge InControl isteknu, primićete imejl sa linkom za obnavljanje usluga InControl. Ako niste primili taj imejl ili ako je link istekao, molimo vas da se obratite Službi za korisnike.
Koje su verzije internet pretraživača i operativnog sistema podržane preko raznih dostupnih aplikacija i veb-sajtova?
Aplikacija Route Planner: Android 4.3 ili noviji, Apple iPhone 4s ili noviji sa sistemom iOS 8.0 ili novijim. Onlajn sajt Route Planner: Internet Explorer 9, 10, 11, Firefox 36, 37, Chrome 37, 38, Safari 7.1, 8. Operativni sistemi koji podržavaju onlajn sajt Route Planner: Windows 7, 8, 10, Mac OS X Mavericks ili noviji.
Da li mogu da povežem više od jednog vozila sa svojim korisničkim računom InControl?
Da, sa svojim računom InControl možete da povežete više od jednog vozila. Za dodavanje još jednog vozila na svoj račun idite na www.jaguarincontrol.com/owner, kliknite na karticu Add Vehicle (Dodaj vozilo) na vrhu stranice nadzorne table vozila i sledite korake za dodavanje svog novog vozila na svoj postojeći korisnički račun InControl.
Šta se dešava ako izgubim svoj telefon ili mi ga ukradu?
Jaguar savetuje kupcima da postave odgovarajući nivo bezbednosti za svoje uređaje. Ako izgubite telefon ili vam ga ukradu, možete da se prijavite na svoj korisnički račun InControl putem veb-sajta My Jaguar InControl i promenite lozinku i PIN.
Kuda mogu da uputim bilo koji drugi upit o uslugama InControl?
Sajt Jaguar InControl www.jaguar.com/incontrol nudi informacije o funkcijama InControl. Za dodatna pitanja ili probleme sa upotrebom usluga InControl možete se obratiti svom ovlašćenom prodavcu Jaguar ili Centru za odnose sa kupcima (CRC).
Za koje funkcije je potrebna aktivna pretplata?
Trenutno, od avgusta 2020. dostupne su sledeće pretplate:
Kako mogu da kreiram korisnički račun InControl i aktiviram usluge InControl?
Ako vaš ovlašćeni prodavac to već nije učinio, idite na www.jaguarincontrol.com/owner i sledite korake za kreiranje vašeg korisničkog računa InControl i aktiviranje usluga InControl.
№ is the generous internet with Planata (Wi-Fi Enabled while Data Plan)?
Be dear unique Internet platform, a platform for a human 4G/LTE (visibly from today), Wi-Fi always" in the world office in its category 4 months. Key to an antenna that looks to its position kontinuirana. Prime experiments are a chronic vezu for a reason (for a welcome picture (for example, with smart technology in the product) end up being) high to make the maximum social structure.
Koje funkcije zahtevaju internet vezu?
Da li mi je potrebna SIM kartica za povezivanje mog vozila sa internetom?
Zašto vozilo ne pamti moj Blutut telefon i ne uparuje se s njim automatski?
Koliko se Blutut uređaja može povezati ili upariti?
Imam spojena dva telefona; kako mogu da promenim telefon koji koristim za odlazne pozive?
Kako mogu ponovo da spojim prethodno uparene Blutut uređaje?
Slušam muziku sa telefona / medijskog čitača spojenog putem Blututa, zvuk se čini vrlo tih u poređenju sa drugim izvorima zvuka?
Da li moje preuzete kontakte ili fotografije mogu da vide svi koji imaju pristup vozilu?
Kako mogu da pretražujem kontakte sa telefonskog spiska kontakata?
Šta su ažuriranja softvera?
Šta ažuriranja softvera čine mom vozilu?
Koji softver može da bude ažuriran u mom vozilu?
Da li mi je potreban korisnički račun InControl za ažuriranje softvera?
Kako mogu da uključim ažuriranja softvera?
Kako da povežem svoje vozilo za prijem ažuriranja softvera?
Da li su sa ažuriranjem softvera povezani troškovi za mobilne podatke?
Koliko često ću primati ažuriranje softvera?
Kako mogu da znam da li je ažuriranje dostupno?
Da li moram odmah da instaliram ažuriranje?
Koliko unapred mogu da odredim vreme ažuriranja?
Šta je potrebno da uradim pre instaliranja ažuriranja?
Kako mogu da izvršim ažuriranje softvera?
Koliko dugo traje instalacija ažuriranja softvera?
Kako mogu da znam da je ažuriranje softvera dovršeno?
Da li je za instalaciju potrebno da imam signal?
Da li mogu da zaustavim instalaciju pošto počne?
Da li ažuriranja mogu da budu instalirana automatski?
Da li je potrebno da aktiviram automatsko ažuriranje?
Šta je potrebno da učinim ako instalacija ne uspe?
Da li mogu da ažuriram softver dok sam u inostranstvu?
Zašto nisam video/la obaveštenje o ažuriranju softvera?
Vaš lokalni ovlašćeni prodavac rado će da odgovori na vaša pitanja o sistemu za informisanje i zabavu, lično ili telefonom.
Opcione funkcije i njihova dostupnost mogu se razlikovati zavisno od specifikacija vozila (modela i pogonskog sklopa), ili je za njihovo postavljanje potrebna ugradnja drugih funkcija. Molimo vas da se za više pojedinosti obratite svom lokalnom ovlašćenom prodavcu, ili konfigurišete svoje vozilo putem interneta.
Vozači bi funkcije unutar automobila trebalo da koriste samo u za to bezbednim uslovima. Vozači moraju da obezbede da u svakom trenutku imaju potpunu kontrolu nad vozilom.
Funkcije Pivi i InControl, opcije, usluge trećih strana i njihova dostupnost zavise od tržišta – proverite dostupnost lokalnog tržišta i celokupne uslove kod svog ovlašćenog prodavca Jaguara. Određene funkcije dolaze sa pretplatom koju je potrebno dodatno obnoviti posle početnog roka prema savetu vašeg ovlašćenog prodavca. Dostupnost mobilne mreže ne može biti garantovana na svim lokacijama. Prikazane informacije i slike koje se odnose na tehnologiju InControl, uključujući i ekrane ili sadržaje, podložne su ažuriranju softvera, kontroli verzija i ostalim sistemskim/vizuelnim promenama, zavisno od izabranih opcija.
Apple CarPlay je žig društva Apple Inc. Moguće je da su za krajnjeg korisnika merodavni uslovi društva Apple Inc.
Android Auto je žig društva Google LLC.
1Za Connected Navigation potrebna je dodatna pretplata posle početnog roka prema savetu vašeg ovlašćenog prodavca Jaguara.
2Vaš automobil je pripremljen za Apple CarPlay. Usluge koje nudi Apple CarPlay zavise od dostupnosti funkcije u vašoj zemlji, pa molimo da pogledate https://www.apple.com/uk/ios/feature-availability/#apple-carplay za više informacija.
3Vaš automobil je pripremljen za Android Auto. Usluge koje nudi Android Auto zavise od dostupnosti funkcije u vašoj zemlji, pa molimo da pogledate https://www.android.com/auto/ za više informacija.
4Remote obuhvata usluge pretplate koje mogu biti produžene posle početnog roka prema savetu vašeg ovlašćenog prodavca Jaguara. Potrebno je da preuzmete aplikaciju Remote iz Apple App Store/Google Play. 7Merodavna su pravila pravedne upotrebe. Posle iskorišćenih 20 GB podataka unutar jednog meseca, brzina prenosa podataka i funkcionalnost u vozilu mogu biti smanjene tokom ostatka meseca.
8Za ažuriranje će biti potrebna veza za prenos podataka.